Zadaj vstupné údaje

Vyber si hypotéku / pôžičku

Vyplň žiadosť a odošli

Hypotekárny úver bez dokladovania príjmu

 

 V prípade záujmu prosím vyplnte  > KONTAKTNY FORMULAR

 


je hlavne pre tých, ktorí s jeho dokladovaním majú problémy. Môže ísť o podnikateľa, ktorý síce podniká úspešne, no daňové priznanie si nastavuje tak, aby neplatil príliš vysoké dane. Daňové priznanie je ale dokument, na ktorý kladie banka pri rozhodovaní o poskytnutí úveru najväčší dôraz.


Hypotéka bez dokladovania príjmu znamená pre banku vyššie riziko a tým pádom zaťažuje úver vyššími úrokmi. Takéto hypotéky sa ani neposkytujú na plnú hodnotu zakladanej nehnuteľnosti. Banky ako Tatra banka či Istrobanka ponúkajú klientom hypotéky len do výšky 50 až 70% percent hodnoty nehnuteľnosti. Dexia, Volksbank a VÚB banka naproti tomu poskytujú hypotéky bez dokladovania príjmu aj na celú hodnotu zakladanej nehnuteľnosti.


Nedokladovanie príjmu znamená pre klienta aj ďalšie podmienky, ktorými banka absenciu tohto faktora kompenzuje. Zväčša nimi sú trvalý pracovný pomer aspoň jeden rok alebo čestné prehlásenie o výške príjmov, či podnikateľská činnosť aspoň 6 mesiacov. SLSP a OTP banka hypotéky bez dokladovania príjmu neposkytujú.


Čo sa týka poplatkov, tieto sa oproti bežnej hypotéke nezvyknú líšiť. Hypotéky sa odlišujú hlavne úrokovou sadzbou a maximálnou výškou úveru.